Informacje ogólne:

Harcerki z Raciborza aktualnie są połączone z Wodzisławiem Śląskim jako V Wodzisławska Drużyna Harcerek „Horyzonty”. Dziewczyn jest 20 z tego 13 w Raciborzu. Są u nas dwa zastępy: Stella Bottorii i Constellatio, nazwy pochodzą z łacińskiej nazwy odnoszącej się do Gwiazd i ich konstelacji.

Zbiórki:

• Constellatio – piątek 16:00-18:00
  • Stella Bottri – wtorek 18:00-20:00

Kadra:

* Drużynowa  sam. Alicja Świeczyńska (Wodzisław)

* Przyboczna  st.trop. Wiktoria Berger (Racibórz)

* Przyboczna  st.sam. Marzena Sternadel (Wodzisław)

* Zastępowa  trop. Julia Janus (Racibórz)

* Zastępowa och. Patrycja Komornicka (Racibórz)

* Zastępowa dh. Angelika Golec (Wodzisław)

* Kadra pomocnicza Liliana Ucher (Wodzisław)

Metoda Harcerska:

Harcerstwo ma na celu wychowanie – Prawo i Przyrzeczenie Harcerskie – dzielne, odważne, korzystające z życia pełnym oddechem. Wychowanie harcereskie polega na stwarzaniu warunków do harmonijnego i pełnego rozwoju harcerki jeśli chodzi o obszary: duchowe, emocjonalne, intelektualne i fizyczne oraz pomocy w odnalezieniu miejsca w społeczeństwie.

Podstawą wychowania harcerskiego jest służba – przede wszytskim bliźniemu. Środowiska ZHR w tym nasze Raciborskie, organizujemy zimowe i letnie obozy, śródroczne biwaki i rajdy. Wędrujemy po górach (najczęsciej w lato), spływamy kajakami i  zwiedzamy ciekawe miejsca na rowerach, wszytsko blisko z naturą. Możemy również pochwalić się Służbą w Raciborzu jest to stanie przy Bożym Grobie, dbanie o naturę blisko Kościoła Najświetszego Serca Pana Jezusa w Raciborzu, Szlachetna Paczka czy WOŚP.

Rodzice:

Wymagana jest zgoda chodzenia na zbiórki i publikowania zdjęć (może byc pisana od ręki). Mamy harcerek również zapraszamy do pomocy. Wspierają juz nas 5 mam które pomagają w zbiórkach, pieką ciasta czy załatwiają nowe pomysły na zbiórki.

Numer kontaktowy: +48 721547988 – dh. Wiktoria Berger