Drużyny

1 Raciborska Gromada Zuchów "Gromada Pierścienia"

Gromada zuchowa powstała we wrześniu 2013 roku po naborze przeprowadzonym w Szkole Podstawowej Nr 15. Formalnie została powołana 11 listopada 2013 roku, a jej drużynowym został pwd. Arkadiusz Tobiasz HO. Gromada zrzesza chłopców w wieku 7-11 lat. Zbiórki odbywają się w każdy piątek od 17:30 do 19:00 pod domem katechetycznym parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Raciborzu.

1 Raciborska Drużyna Harcerzy "KARACENA" im. Króla Jana III Sobieskiego

Historia naszej drużyny sięga bardzo dawno w przeszłość. Z informacji jakie dotychczas udało się zebrać wynika, że już w 1957r. istniały w Raciborzu drużyny harcerskie (informacja o 13 RDH). Z racji na numer Karaceny jest duża możliwość, że istniała już w tamtych latach. Drużyna zrzesza chłopców powyżej 11 lat, którzy spotykają się na cotygodniowych zbiórkach zastępu.

5 Wodzisławska Drużyna Harcerzy „Wilki”

8 Samodzielny Wodzisławski Zastęp Wędrowników "Semper pParatus"