Przekaż 1 procent podatku

1procentDziałalność pożytku publicznego jest działalnością społeczną prowadzoną przez organizacje pozarządowe w sferze zadań publicznych.

Harcerze ze Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej w Raciborzu od wielu lat działają w oparciu o tradycje i doświadczenia polskiego Harcerstwa. Wszyscy instruktorzy ZHR pracują społecznie i nie pobierają za wykonane czynności żadnego wynagrodzenia. Środki pozyskiwane od naszych Darczyńców są przekazywany na działalność ideowo-wychowawczą, którą prowadzą instruktorzy ZHR.

To Państwo mogą zdecydować o przeznaczeniu jednego procenta swojego podatku, a tym samym wspomóc np. naszą działalność. Nie ma tutaj znaczenia czy ma się niedopłatę czy nadpłatę, a trzeba wypełnić jedynie kilka rubryk w zeznaniu podatkowym, które i tak Państwo składają każdego roku.

Po zmianach w sposobie rozliczania przez podatników swojego 1 procenta podatku, od 2011 roku jest to o wiele prostsze, a jedyne co trzeba zrobić to wypełnić kilka dodatkowych rubryk w rocznym zeznaniu podatkowym (PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37 lub PIT-38).

Jeżeli są Państwo zainteresowani przekazaniem 1 procent swojego podatku na naszą działalność, to prosimy o zapoznanie się ze szczegółowymi informacjami poniżej

• Krok 1

W sekcji "WNIOSEK O PRZEKAZANIE 1% PODATKU NALEŻNEGO NA RZECZ ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO (OPP)" w rubryce "Numer KRS" wpisujemy KRS Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej "0000057720". Bardzo ważne jest podanie tych pięciu zer na początku numeru, ponieważ w przeciwnym razie pieniążki do nas nie trafią
  • Krok 2

W sekcji "WNIOSEK O PRZEKAZANIE 1% PODATKU NALEŻNEGO NA RZECZ ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO (OPP)" w rubryce "Wnioskowana kwota" zeznania podatkowego wpisujemy wartość 1% podatku (po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół).
  • Krok 3

By część podatku trafiła do naszego związku drużyn należy w sekcji "INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE" w rubryce "Cel szczegółowy 1%" wpisać KOD NASZEJ JEDNOSTKI, który w tym wypadku to GSL-067.
  • Krok 4

Dobrze wypełniony PIT powinien wyglądać mniej więcej tak jak na poniższym obrazku. Powyższy przykład został sporządzony na podstawie PIT-u 37.