Zuchy po pierwszej zbiórce w nowym roku
9 września 2016
Kurs metodyczny „Szlak I”
9 października 2016

Raciborscy harcerze uczcili pamięć Sybiraków

O godzinie 12:00 w kaplicy na cmentarzu Jeruzalem w Raciborzu odbyła się droga krzyżowa Sybiraków, aby upamiętnić 77. rocznicę napaści ZSSR na Polskę.

Raciborscy harcerze i harcerki wzięli aktywny udział w drodze krzyżowej odczytując kolejne stacja. Po nabożeństwie dalsza część uroczystości odbyła się pod pomnikiem upamiętniającym pomordowanych Polaków na terenie ZSRR. Tutaj przedstawiciele władzy oraz stowarzyszeń złożyli kwiaty pod pomnikiem przy którym wartę zaciągnęli harcerze i harcerki.

Więcej zdjęć znajdziesz tutaj