Nowy rozkaz komendanta związku drużyn (L12/2016)
22 października 2016
Zuchy pokonały złego szeryfa z Nottingham
29 października 2016
Pokaż wszystko

W dniach 21-23 października prawie 70 harcerek i harcerzy z Raciborza i Wodzisławia uczestniczyło w biwaku w Brzeźnicy.

W piątek po przyjeździe do ośrodka LKS „Dąb Brzeźnica” wieczór upłynął nam na różnych zabawach integracyjnych. Następnie zjedliśmy kolację oraz mieliśmy apel rozpoczynający biwak i wspólny kominek, który poprowadził druh Karol. Jak wszyscy poszli spać, zastępowych 1 RDH czekało zadanie, w środku nocy po zawiązaniu im oczu zostali wywiezieni w nieznane miejsce, z którego musieli jak najszybciej wrócić do miejsca biwaku.

W sobotę rano harcerze z Raciborza ruszyli na zwiad do Łubowic, harcerki z Wodzisławia i Raciborza powędrowały do ruin pałacu w Sławikowie, natomiast harcerze w Wodzisławia mieli grę terenową. Te zajęcia trwały do obiadu, którym było spaghetti przygotowane przez naszego komendanta związku drużyn, druha Arka. Po południu harcerki miały grę terenową połączoną z biegiem na stopień, harcerze z Raciborza różne zajęcia sportowe, m.in. grali w bulle, fińskie kręgle, kubb, piłkę chińską, a także piłkę nożną. Wszystkie zajęcia podobały się harcerzom mimo lekkiego mrozu. Harcerze z Wodzisławia i Raciborza później zorganizowali turniej bokserski. Wieczorem, po kolacji, harcerze z Wodzisławia wyruszyli na kolejną grę połączoną z ogniskiem, natomiast reszta miała wspólny kominek. W nocy dwóch druhów, Filip i Krzysiek, zostało przyjętych do 1 RDH, natomiast w ruinach zamku w Łubowicach dwójka innych druhów, Lesiu i Szymon, złożyło przyrzeczenie harcerskie.

W niedzielę, po śniadaniu zajęliśmy się porządkami, które trały aż do wymarszu do kościoła w Łubowicach na Mszę św. W czasie Mszy św. zostaliśmy bardzo serdecznie przyjęci przez księdza, który również modlił się w naszej intencji. Po Mszy świętej miała miejsce jeszcze mała sesja fotograficzna w ruinach pałacu, powrót do ośrodka, sprzątanie, apel kończący oraz pożegnalny krąg.

Biwak został zrealizowany w ramach realizacji zadania publicznego „W zdrowym ciele, zdrowy duch. Propagowanie aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży” wspieranego przez Urząd Miasta w Raciborzu

Więcej zdjęć znajdziesz tutaj

pwd. Arkadiusz Tobiasz HO
pwd. Arkadiusz Tobiasz HO
Pełniący obowiązki komendanta Raciborskiego Związku Drużyn Harcerzy. Od 1999 członek Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej, od 2007 roku instruktor tejże organizacji. Obecnie również drużynowy 1 Raciborskiej Gromady Zuchów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

11 − osiem =

//]]>