Nowy rozkaz komendanta związku drużyn (L12/2016)
22 października 2016
Zuchy pokonały złego szeryfa z Nottingham
29 października 2016

W dniach 21-23 października prawie 70 harcerek i harcerzy z Raciborza i Wodzisławia uczestniczyło w biwaku w Brzeźnicy.

W piątek po przyjeździe do ośrodka LKS „Dąb Brzeźnica” wieczór upłynął nam na różnych zabawach integracyjnych. Następnie zjedliśmy kolację oraz mieliśmy apel rozpoczynający biwak i wspólny kominek, który poprowadził druh Karol. Jak wszyscy poszli spać, zastępowych 1 RDH czekało zadanie, w środku nocy po zawiązaniu im oczu zostali wywiezieni w nieznane miejsce, z którego musieli jak najszybciej wrócić do miejsca biwaku.

W sobotę rano harcerze z Raciborza ruszyli na zwiad do Łubowic, harcerki z Wodzisławia i Raciborza powędrowały do ruin pałacu w Sławikowie, natomiast harcerze w Wodzisławia mieli grę terenową. Te zajęcia trwały do obiadu, którym było spaghetti przygotowane przez naszego komendanta związku drużyn, druha Arka. Po południu harcerki miały grę terenową połączoną z biegiem na stopień, harcerze z Raciborza różne zajęcia sportowe, m.in. grali w bulle, fińskie kręgle, kubb, piłkę chińską, a także piłkę nożną. Wszystkie zajęcia podobały się harcerzom mimo lekkiego mrozu. Harcerze z Wodzisławia i Raciborza później zorganizowali turniej bokserski. Wieczorem, po kolacji, harcerze z Wodzisławia wyruszyli na kolejną grę połączoną z ogniskiem, natomiast reszta miała wspólny kominek. W nocy dwóch druhów, Filip i Krzysiek, zostało przyjętych do 1 RDH, natomiast w ruinach zamku w Łubowicach dwójka innych druhów, Lesiu i Szymon, złożyło przyrzeczenie harcerskie.

W niedzielę, po śniadaniu zajęliśmy się porządkami, które trały aż do wymarszu do kościoła w Łubowicach na Mszę św. W czasie Mszy św. zostaliśmy bardzo serdecznie przyjęci przez księdza, który również modlił się w naszej intencji. Po Mszy świętej miała miejsce jeszcze mała sesja fotograficzna w ruinach pałacu, powrót do ośrodka, sprzątanie, apel kończący oraz pożegnalny krąg.

Biwak został zrealizowany w ramach realizacji zadania publicznego „W zdrowym ciele, zdrowy duch. Propagowanie aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży” wspieranego przez Urząd Miasta w Raciborzu

Więcej zdjęć znajdziesz tutaj