Film i wieczór gier w Święto Niepodległości
13 listopada 2016
„Karacena” trzecią drużyną w chorągwi
20 listopada 2016

Czy umiesz złożyć kałacha, czyli zbiórka drużyny harcerzy

W środę, 16 listopada obyła się zbiórka 1 Raciborskiej Drużyny Harcerzy „Karacena” przed zbliżającym się Turniejem Drużyn Leśnych Górnośląskiej Chorągwi Harcerzy.

W zbiórce uczestniczyło ponad dwudziestu harcerzy. W czasie zbiórki sprawdzaliśmy umundurowanie, a także ćwiczyliśmy musztrę. Jednak po wytężonych ćwiczeniach znalazł się czas na coś miłego, nasz były harcerz Andrzej pojawił się w karabinem AK-47. Harcerze poznali budowę tego karabinu, a potem mieli okazję rozłożyć go na części i złożyć. Nie zabrakło również rozkładania i składania tej broni na czas.