„Karacena” trzecią drużyną w chorągwi
20 listopada 2016
Bal Andrzejkowy 2016, to była zabawa!
29 listopada 2016

Kto wstrzymał Słońce, a ruszył Ziemię? Zuchy wiedzą!

Nasz kapitan Arek powiedział, że zanim wyruszymy w może musimy poznać tajniki nieba, ponieważ tak łatwiej będzie nam się poruszać po wodach w nocy. Jak powiedział tak zrobiliśmy. Na początku musieliśmy znaleźć ukryte w sali kartki z nazwami planet, gwiazd i księżyca układu słonecznego, a potem ustawić się w odpowiedniej kolejności. Nie muszę mówić, że to była dla nas bułka z masłem.

Następnie dowiedzieliśmy się co to jest układ geocentryczny i heliocentryczny, a także poznaliśmy postać Mikołaja Kopernika, który „Wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię”. Po poznaniu kilku faktów z jego życia, że m.in. pracował w Olsztynie i Fromborku otrzymaliśmy zadanie pomalowania jego wizerunku oraz napisania jednego zdania o tym słynnym Polaku.

Następnie czekało nas trudne zadanie. Na znalezionej mapie jest „X” i wszyscy zakładamy, że to jest skarb. Jednak nie wiemy czy ktoś go nie pilnuje, dlatego kapitan Arek był strażnikiem pilnującym skarbu, a my musieliśmy się zakraść i dotknąć skarbu. Jeśli kapitan coś usłyszał, to się odwracał i jak ktoś się poruszył, wtedy zaczynał od początkowej linii. Tutaj niezwyciężony był zuch Michał.

Na zakończenie zbiórki mama zucha Michała uszyła wszystkim zuchom czapki i chustki w sam raz na zimowe wieczory. Za ten prezent zuchy serdecznie dziękują!