„Karacena” trzecią drużyną w chorągwi
20 listopada 2016
Bal Andrzejkowy 2016, to była zabawa!
29 listopada 2016
Pokaż wszystko

Kto wstrzymał Słońce, a ruszył Ziemię? Zuchy wiedzą!

Nasz kapitan Arek powiedział, że zanim wyruszymy w może musimy poznać tajniki nieba, ponieważ tak łatwiej będzie nam się poruszać po wodach w nocy. Jak powiedział tak zrobiliśmy. Na początku musieliśmy znaleźć ukryte w sali kartki z nazwami planet, gwiazd i księżyca układu słonecznego, a potem ustawić się w odpowiedniej kolejności. Nie muszę mówić, że to była dla nas bułka z masłem.

Następnie dowiedzieliśmy się co to jest układ geocentryczny i heliocentryczny, a także poznaliśmy postać Mikołaja Kopernika, który „Wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię”. Po poznaniu kilku faktów z jego życia, że m.in. pracował w Olsztynie i Fromborku otrzymaliśmy zadanie pomalowania jego wizerunku oraz napisania jednego zdania o tym słynnym Polaku.

Następnie czekało nas trudne zadanie. Na znalezionej mapie jest „X” i wszyscy zakładamy, że to jest skarb. Jednak nie wiemy czy ktoś go nie pilnuje, dlatego kapitan Arek był strażnikiem pilnującym skarbu, a my musieliśmy się zakraść i dotknąć skarbu. Jeśli kapitan coś usłyszał, to się odwracał i jak ktoś się poruszył, wtedy zaczynał od początkowej linii. Tutaj niezwyciężony był zuch Michał.

Na zakończenie zbiórki mama zucha Michała uszyła wszystkim zuchom czapki i chustki w sam raz na zimowe wieczory. Za ten prezent zuchy serdecznie dziękują!

więcej zdjęć
pwd. Arkadiusz Tobiasz HO
pwd. Arkadiusz Tobiasz HO
Pełniący obowiązki komendanta Raciborskiego Związku Drużyn Harcerzy. Od 1999 członek Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej, od 2007 roku instruktor tejże organizacji. Obecnie również drużynowy 1 Raciborskiej Gromady Zuchów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

14 − four =

//]]>