Bal Andrzejkowy 2016, to była zabawa!
29 listopada 2016
Nasze środowisko ma nową harcówkę!
3 grudnia 2016
Pokaż wszystko

Historia Raciborza w pudełkach po zapałkach

W sobotę, załoga naszego statku została zaproszona na grę harcerzy po Raciborzu. Nasz Kapitan jak i szóstka dzielnych marynarzy stawiliśmy się na rynku, aby pokazać harcerzom kto jest najlepszy. Gra była związana z historią naszego miasta.

Na początku musieliśmy rozszyfrować wiadomość, a tutaj przyszedł nam z pomocą nas Kapitan, bowiem jeszcze nie poznaliśmy na naszych zbiórkach szyfrów. Odszyfrowana wiadomość mówiła o szukaniu wiadomość w narożniku rynku, do czego od razu ruszyliśmy. Ukryta wiadomość to była mapka, która prowadziła nas do naszej nowej harcówki. Czym prędzej się tam udaliśmy i otrzymaliśmy kolejne zadanie znalezienia ukrytych kawałków herbu Raciborzu w trzech miejscach: Muzeum, kościele farnym i budynku sądu. Musieliśmy się śpieszyć, bowiem pozostałe zastępy były tuż za nami. Udało nam się znaleźć wiadomość obok muzeum, a w pozostałych dwóch miejscach niestety harcerze byli pierwsi.

Po powrocie do harcówki otrzymaliśmy zadanie rozwiązania zagadek związanych z historią Raciborza, które wskazywały na kolejne miejsca, w których ukryty jest herb. Jak rozwiązaliśmy je wszystkie, to ruszyliśmy na poszukiwania. Zaczęliśmy od murów miejskich obok, potem przeszliśmy pod Urząd Miasta i Pocztę, a następnie pod Urząd Skarbowy i Basztę. We wszystkich miejscach znaleźliśmy fragmenty herbu i byliśmy pewni wygranej, ale chcieliśmy odwiedzić jeszcze pozostałe punktu: Plac Wolności, gdzie również znaleźliśmy fragment herbu, a także pomnik Matki Polki i Zamek, gdzie niestety byli pierwsi harcerze.

Po powrocie do harcówki miał miejsce apel w czasie którego zwycięzcami gry została nasza gromada! Byliśmy bezkonkurencyjni i już szykujemy się do kolejnej gry. Oczywiście w czasie odwiedzania poszczególnych miejsc nasz Kapitan opowiadał nam nieco o historii Raciborza.

więcej zdjęć
pwd. Arkadiusz Tobiasz HO
pwd. Arkadiusz Tobiasz HO
Pełniący obowiązki komendanta Raciborskiego Związku Drużyn Harcerzy. Od 1999 członek Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej, od 2007 roku instruktor tejże organizacji. Obecnie również drużynowy 1 Raciborskiej Gromady Zuchów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

nine + 20 =

//]]>