Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” 2017
28 lutego 2017
Życzenia Wielkanocne komendanta związku drużyn
16 kwietnia 2017

1 marca – Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

1 marca obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” i w związku z tym grupa harcerzy uczestniczyła w obchodach zorganizowanych w Domu Kultury „Strzecha”.

O 11:00 nastąpiło uroczyste otwarcie wystawy o Danucie Siedzikównie ps. „Inka”, a następnie odbył się wykład o Żołnierzach Wyklętych przygotowany przez pracownika katowickiego IPN. W trakcie uroczystości harcerze kwestowali na rzecz Fundacji „Niezłomni”.

Tego samego dnia o 17:00 grupa harcerzy uczestniczyła także  w wieczornicy przygotowanej przez Gimnazjum nr 5.