Kurs metodyczny „Szlak I”
9 października 2016
pwd. Arkadiusz Tobiasz nowym komendantem Raciborskiego Związku Drużyn Harcerzy
16 października 2016

Obchody 25 lecia RZDH-y „BASTION”

15 listopada 2016 roku odbyły się obchody 25-lecia Raciborskiego Związku Drużyn Harcerzy „BASTION”.
O godz 16:00 została odprawiona uroczysta Msza Święta w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa, której przewodniczył nasz wielki przyjaciel ks. Adam Rogalski, z okazji 25-lecia Raciborskiego Związku Drużyn Harcerzy „BASTION” oraz w intencji śp. hm. Ryszarda Dyjakona, pierwszego komendanta.

Po Mszy Świętej na placu przed kościołem odbył się uroczysty apel, w którym uczestniczyło 48 zuchów, harcerek, harcerzy i instruktorów, a także pięcioosobowa delegacja naszych przyjaciół, skautów z Ostrawy. W czasie apelu phm. Dawid Tobiasz HR został zwolniony z funkcji komendanta po pełnieniu jej przez ponad dziesięć lat, a pełniącym obowiązki komendanta został pwd. Arkadiusz Tobiasz HO.

Po apelu zuchy, harcerze, harcerki i zaproszenie goście udali się do Domu Parafialnego, gdzie została przygotowana okolicznościowa wystawa przedstawiająca ostatnie ćwierćwiecze związku drużyn oraz skromny poczęstunek przy którym można było powspominać dawne czasy.

Więcej zdjęć znajdziesz tutaj