Obchody 25 lecia RZDH-y „BASTION”
16 października 2016
Robin Hood odwiedził zuchy
16 października 2016

pwd. Arkadiusz Tobiasz nowym komendantem Raciborskiego Związku Drużyn Harcerzy

W sobotę, 15 października czasie obchodów 25-lecia Raciborskiego Związku Drużyn Harcerzy „BASTION” odbył się uroczysty apel z p.o. komendanta Górnośląskiej Chorągwi Harcerzy phm. Marcinem Muchą HR, który mianował na funkcję p.o. komendanta związku drużyn pwd. Arkadiusza Tobiasza HO.W trakcie apelu został odczytany rozkaz L17/2016 Naczelnika Harcerzy z 14 października 2016 roku, w którym z funkcji komendanta Raciborskiego Związku Drużyn Harcerzy „BASTION” został zwolniony po dziesięciu latach phm. Dawid Tobiasz HR.

Tym samym pełniącym obowiązki komendanta związku drużyn został pwd. Arkadiusz Tobiasz HO, który wcześniej był skarbnikiem i sekretarzem.

Kilka informacji o nowym p.o. komendanta związku drużyn pwd: Absolwent I LO w Raciborzu, profil matematyczno-fizyczny. Absolwent Akademii Ekonomicznej im. Karola Adamieckiego w Katowicach, studia I stopnia, kierunek Finanse i Rachunkowość, specjalność rachunkowość. Od 28 października magister Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, kierunek Informatyka i Ekonometria, specjalność informatyka ekonomiczna.

Od 1999 członek Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej, od 2007 roku instruktor tejże organizacji. W latach 2003-2005 drużynowy 2 Raciborskiej Gromady Zuchów, w latach 2003-2005 oraz 2008-2009 drużynowy 2 Raciborskiej Drużyny Harcerzy, w latach 2002-2016 roku sekretarz i skarbnik Raciborskiego Związku Drużyn Harcerzy, w latach 2007-2009 sekretarz i referent zuchowy Górnośląskiej Chorągwi Harcerzy, w latach 2006-2010 członek Zarządu Okręgu Górnośląskiego. W 2008 i 2012 roku współorganizowałem zloty Górnośląskiej Chorągwi Harcerzy, na które zdobyłem dotację z Ministerstwa Obrony Narodowej. W 2014 roku w wyniku rozwiązania 1 Raciborskiej Drużyny Harcerzy podjął się prowadzenia samodzielnego zastępu, który we wrześniu 2015 roku stał się znów drużyną. Pełnił funkcję drużynowego 1 Raciborskiej Drużyny Harcerzy do lutego 2016 roku. Od września 2013 roku drużynowy 1 Raciborskiej Gromady Zuchów. Od 2013 roku prowadzi własną firmę, gdzie realizuje projekty informatyczne – strony www z nastawieniem na tematykę e-commerce i CRM. Wcześniej przez ponad 1,5 roku pracowałem w firmie informatycznej w Toruniu.