pwd. Arkadiusz Tobiasz nowym komendantem Raciborskiego Związku Drużyn Harcerzy
16 października 2016
Fragment rozkazu odczytanego w czasie 25-lecia związku drużyn
16 października 2016
Pokaż wszystko

Robin Hood odwiedził zuchy

W piątek, 14 października na naszą zbiórkę zawitał gość — sam Robin Hood wraz ze swoim przyjacielem Szkarłatnym Willem. Okazało się, że Robin Hood potrzebuję naszej pomocy!
Oto co nam opowiedział: „Munch, biedny chłopiec, którego ojciec został aresztowany przez złego szeryfa, przemierzał las Sherwood w poszukiwaniu Robin Hooda i jego kompanów. Był zmęczony, spragniony i przerażony. Gdy tak błądził, nagle na ścieżce pojawił się samotny jeździec. – Czy to ty Robin Hoodzie? – krzyknął do jeźdźca. – Tak, a kto mnie szuka – odparłem. – Potrzebuję Twojej pomocy – powiedział chłopiec, po czym przedstawił mi całą historię o swoim ojcu. Zabrałem go do mojej kryjówki, jednak mały John i brat Tuck się rozchorowali i nie są w stanie mi pomóc, został tylko Will, a w dwójkę nie damy sobie rady z ludźmi szeryfa. Pomożecie mi?”

Oczywiście zuchy się zgodziły pomóc Robin Hoodowi, ale nasz gość odparł: „Dobre chęci to nie wszystko, muszę sprawdzić wasze umiejętności i karność, bowiem w walce trzeba słuchać swojego wodza”. Musieliśmy sprawdzić się przed Robin Hoodem w turnieju łuczniczym, gdzie każdy miał cztery strzały. Wykorzystując przygotowane tydzień wcześniej tarcze strzelnicze rozpoczęliśmy rywalizację. Pierwsze miejsce zajął Karol, drugie — Michał, a trzecie — Wojtek i Tytus.

Po tej przygodzie, Robin Hood i Will udali się na naradę czy przyjąć nas do wesołej gromady Robin Hooda, gdzie razem wyruszymy pokonać złego szeryfa z Nottingam. Jak nasi goście się naradzali, my zagraliśmy w grę, po której wszyscy zostali uroczyście przyjęci do grupy Robin Hooda, otrzymując pamiątkowe „dyplomy”. Teraz czeka nas misja uratowania ojca Muncha.

Więcej zdjęć znajdziesz tutaj
pwd. Arkadiusz Tobiasz HO
pwd. Arkadiusz Tobiasz HO
Pełniący obowiązki komendanta Raciborskiego Związku Drużyn Harcerzy. Od 1999 członek Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej, od 2007 roku instruktor tejże organizacji. Obecnie również drużynowy 1 Raciborskiej Gromady Zuchów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy × 1 =

//]]>