7 Raciborska Drużyna Harcerek „Krzesiwo” ma nową drużynową
6 listopada 2016
Obchody 98. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości
12 listopada 2016

Wieczorna gra i ciepła herbata, czyli zbiórka drużyny

W środę, 9 listopada odbyła się zbiórka 1 Raciborskiej Drużyny Harcerzy „KARACENA”, w której uczestniczyło osiemnaście osób.

Rozpoczęliśmy od zbiórki przed domem katechetycznym parafii NSPJ, gdzie przyboczny Tomek przedstawił zasady gry. Zastępy musiały znaleźć zaznaczone na mapie punkty, gdzie były ukryte zaszyfrowane wiadomości. Zadaniem zastępów było rozszyfrować wiadomości i wykonać zadania. Po około godzinie spotkaliśmy się w salce, gdzie przy ciepłej herbacie i czymś na ząb zastępy miały jeszcze chwilę, aby rozwiązać zadania. Potem miał miejsce apel oraz życzenia dla druha Tomka, który obchodził swoje urodziny. Czas mijał nieubłaganie, ale zagraliśmy jeszcze w trzy gry, które poprowadził druh Arek, opiekun drużyny.

Zbiórkę zakończyliśmy w kręgu odśpiewując „Bratnie słowo”.