Wieczorna gra i ciepła herbata, czyli zbiórka drużyny
10 listopada 2016
Film i wieczór gier w Święto Niepodległości
13 listopada 2016

Obchody 98. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości

11 listopada jak co roku raciborskie środowisko Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej uczestniczyło w miejskich obchodach 98. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Wszystko rozpoczęliśmy od apelu, który rozpoczął się po godzinie 10:00, a następnie dołączyliśmy do kolumny sformowanej na rynku. O 10:30 rozpoczęła się Msza Święta za ojczyznę, po której wyruszyliśmy pod pomnik biskupa Gawliny, przy którym jako jedyni zaciągnęliśmy wartę honorową. Dalsza część uroczystości odbyła się pod pomnikiem Matki Polki, gdzie również wystawiliśmy wartę obok Straży Granicznej, ZHP i Royal Rangersów. Uroczystość zakończyliśmy w kręgu odśpiewaniem „Bratniego Słowa”.

W obchodach uczestniczyło 32 zuchów, harcerek i harcerzy.

zobacz więcej zdjęć