Harcerze i harcerki w audycji „Na Zawsze Młodzi”
31 października 2016
Zuchy ruszają na pełne wody, ale czy znajdą skarb?
4 listopada 2016

Wszystkich Świętych 2016 – Pamiętamy o Dziadku

We wtorek, 1 listopada o 19:00 spod harcówki udaliśmy się jak co roku na cmentarz Jeruzalem, aby pomodlić się i zapalić znicze w kilku ważnych dla raciborskiego harcerstwa miejscach.Po przybyciu na cmentarz p.o. komendanta związku drużyn pwd. Arkadiusz Tobiasz krótko opowiedział uczestnikom o tym kim byli Sybiracy przy ich pomniku, który znajdzie się przy wejściu na cmentarz, następnie pomodliliśmy się i zapaliliśmy znicze.

Kolejnym miejscem, które odwiedziliśmy był grób śp. hm. Ryszarda Dyjakona HR, pierwszego komendanta Raciborskiego Związku Drużyn Harcerzy. Te odwiedziny miały w tym roku bardziej symboliczny wymiar jak kilka tygodni temu obchodziliśmy 25-lecie związku drużyn. Tutaj również druh Arek opowiedział kilka słów o „Dziadku”, po czym nastąpiła chwila modlitwy, zadumy oraz czas na zapalenie zniczy.

Ostatnim miejscem był grób Cichociemnego Freza, Eugeniusza Chylińskiego, gdzie druh Arek przybliżył uczestnikom to kim byli Cichociemni.

Więcej zdjęć znajdziesz tutaj